Miesto pre všetko a všetko na svojom mieste!

shadowboard-detail3

Ušetriť veľké množstvo času umožňuje správne uloženie nástrojov, ak sú presne tam, kde by ste očakávali, že budú. Dosiahnutie organizovaného pracoviska je jednoduchšie s integráciou tieňovej dosky na ergonomických pracovných staniciach a vozíkoch.

Každý nástroj má určenú, ľahko identifikovateľnú pozíciu, čo zaisťuje, že ho môžete vždy vrátiť svoje miesto a do správnej polohy a znovu a znovu ho jednoducho použiť kedykoľvek budete potrebovať.

Ak sú nástroje používané tímom ľudí, často sa stáva, že nie vždy sa vrátia na správne miesto. Výsledkom je, že vy a vaši kolegovia trávia čas hľadaním, čo je časovo náročné a nákladné.

 

Tieňové dosky pomáhajú dokonale plniť požiadavky 5S, pretože:

  • Zabezpečujú triedenie a oddeľovanie samostatných nástrojov, ktoré sú potrebné pre svoju prácu, neobsahujú žiadne zbytočnosti.
  • Umiestnenie všetkých potrebných nástrojov na tieňovej doske eliminuje potrebu odchádzať z miesta výkonu práce.
  • Udržiavajú poriadok a bezpečnosť na pracovisku, udržiavajú nástroje čisté a týmto pomáhajú znižovať chybovosť.
  • Štandardizácia: Vytvorte štandardné postupy, ktoré zabezpečia zachovanie krokov, ktorým napomáha zavedenie farebne označených tieňových tabúľ pre konkrétne funkcie a procesy.
  • Podporte konzistentné pracovné metódy v štíhlej výrobe a eliminujte hromadenie neporiadku.

Tieňové dosky podporuje správne postupy vášho tímu, takže je ľahké zabezpečiť, aby boli nástroje vždy v správnej polohe. Znižujú a odstraňujú sa bezpečnostné riziká, pretože nástroje nie sú ponechané na nevhodných miestach, kde by mohli spôsobiť zranenie.

Nástroje a citlivé komponenty sú chránené tým, že sú držané od seba, aby sa zabránilo zbytočnému opotrebeniu a poškodeniu, a sú umiestnené v správnom poradí používania pre danú úlohu. Toto pomáha znížiť potrebu výmen a tak znižuje náklady.

Naše tieňovej dosky sú k dispozícii v širokej škále farieb a sú antistatické (ESD chránené). Na zákazku vyrobené tak, aby vyhovovali potrebám vášho podnikania a nástrojom a komponentom, ktoré používate. Pomáhajú zvýšiť produktivitu, šetria čas a maximalizjú vaš profit.

Je možné ich zakomponovať do ergonomických pracovných staníc, tieňové dosky podporujú efektívne dokončenie úloh za pomoci umiestnenia nástroja v správnej polohe a pripraveného na použitie. Zaisťuje rovnako, že sa nástroje vždy vrátia na svojej správne miesto.

Kontaktujte nás pre viac informácií o tieňových doskách a ako vám ich vieme dodať vyrobené na zákazku tak, aby vyhovovali vašim špecifickým požiadavkám.