Royal Mail dosahuje pokrok v ergonómii a efektivite

Anglická Royal Mail nedávno vykonala sériu vylepšení ergonómie
a efektivity v rámci svojich pobočiek, kde šetrí pracovný priestor a
redukuje riziká poranení personálu.

Custom Royal Mail demoštrácia aplikácie. (Video)

 

Rozhovor s Kenom Housom z Royal Mail Logistics (video)

Ken hovorí s Joeom zo spoločnosti Tube&Bracket UK ( Trilogiq ) o novom procese a jeho vplyve na Royal Mail

Nové vybavenie, zahrňujúce dopravníky, umožňuje operátorom uchopovať zásielky v nižšej výške. Teraz budú poštové zásielky automaticky padať na dopravník, ktorý ich bude dopravovať dolu pred operátorov, ktorí ich budú triediť. Môžu vyberať zväzky a odstraňovať pásky alebo prúžky, umiestnia zásielky do kontajnerov v správnej pozícii a odtlačia poštu preč, čím umožnia operátorovi na druhej strane, aby si ju vyzdvihol a prešiel k ďalšiemu procesu.

Podnosy sú vracané zo zadnej strany logistom, ktorý zabezpečuje operátorom zásobovanie kontajnermi. To eliminuje ohýbanie, otáčanie do strán a zdvíhanie operátorov ktorí boli nútení tieto činnosti vykonávať v minulosti. Teraz sa zamestnanci môžu koncentrovať na svoje úlohy bez toho, aby sa museli otáčať a načahovať sa za podnosmi a dopĺňať nimi prázdne kontajnery.

Prioritu mala i zmena zaužívaného procesu, kedy operátori museli manipulovať s 10kg vrecami pošty, pričom ich následne zdvíhali nad hlavu a vyprázdňovali ich obsah, ukladali poštu do podnosov a tieto opäť zdvíhali nahor, otáčali ich a opätovne umiestňovali do kontajnera.

“Tento proces skutočne znižuje množstvo priestoru, ktorý potrebujeme a súčasne i množstvo pracovných staníc. Pôvodne sme ich mali rozmiestnené po celej ploche dielni v rôznych oblastiach, takže sme nemali veľa priestoru, ale vytvorením sklonov sme získali pracoviská, ktoré sú nám k dispozícii 24 hodín denne podľa potreby.” hovorí Ken House zo spoločnosti Royal Mail “Teraz nemusíme chodiť sem a tam kvôli prestavovaniu pracovnej plochy, čím nám toto riešenie zabezpečuje vysokú mieru bezpečnosti.”