Zodiac siahol ku hviezdam s pokrokovým systémom automatizácie

ZODIAC SIAHOL KU HVIEZDAM S POKROKOVÝM SYSTÉMOM AUTOMATIZÁCIE

Skupina Zodiac Aerospace bola založená v roku 1896. Dnes je jedným z desiatich najväčších výrobcov v oblasti aeronautics s celosvetovou pôsobnosťou. Dodáva komponenty do troch odvetví letectva: kabíny, sedadlá v lietadlách, aerosystémy a služby.
zodiac-production2V továrni Zodiac Besancon, kde sa vykonávajú práce pre letecký sektor, skupina nedávno začala realizovať projekt nazvaný Besancon 2020. “Továreň budúcnosti” s cieľom revidovať a modernizovať svoje výrobné systémy. Zodiac kontaktoval našich kolegov v spoločnosti Trilogiq France počas fázy plánovania výmeny systému za automatické procesy a pracovné postupy.

“Vybrali sme si Trilogiq, pretože majú skúsenosti, ktoré nám pomôžu automatizovať náš nový systém a poskytujú jednoduché riešenia, ktoré sú ľahko inštalovateľné a veľmi ekonomické.“

 

Riešenia AGV sa vyvíjajú v štyroch veľmi odlišných scenároch, z ktorých každý má rôzne úlohy. Jedná sa o vozíky so shootrami a systémy ukladania a prenosu. Štyri rôzne aplikácie vrátane troch rôznych vozíkov rôznych veľkostí a jedného vozíka so shootrovacím systémom.

“Shootrovací vozík je najpokročilejším riešením, pretože ergonomické vylepšenia boli hlavnou úlohou na začiatku projektu. Teraz naši operátori môžu nakladať boxy priamo a AGV nakladá určitý počet boxov s úplnou autonómiou, bez akéhokoľvek zásahu našich operátorov”

 

Prvá základná špecifikácia, pôvodne poslaná do spoločnosti Trilogiq, poskytla plán toho, čo potrebovala spoločnosť v tom čase. Pracovníci firmy Zodiac dokázali prispôsobiť riešenia v reálnom čase, kedy sa ich procesy vyvíjali a realizovali sa možnosti kontinuálnych zlepšení. Neskôr, po prispôsobení špecifikácií boli nainštalované AGV.

 

“S cieľom získať a ovládať samostatný systém sme sami vyvinuli niekoľko riešení a nových aplikácií, pričom sme si ani neuvedomili, že by sme mohli vytvoriť naše špecifikácie s Trilogiq. Toto riešenie je flexibilné, prispôsobiteľné, ľahko sa vyvíja a odporúčame ho! “

“V súčasnosti AGV, ktoré boli nainštalované pred 6 mesiacmi prešli vývojom; väčšina ľudí, ktorí nás navštívia a vidia AGV v práci, sú prekvapení, pretože je to veľmi jednoduchý systém, ktorý dokáže robiť toľko rôznych vecí. Vysvetľujeme, že sme ich vyvinuli spoločne so spoločnosťou Trilogiq, aby sme dosiahli nové funkcie. Návštevníci sú ohromení výsledkami, pretože vedia, že nemáme žiadne znalosti o automatizačných systémoch, ale sme schopní vytvoriť nové inovačné riešenia použitím GRAPHiT a AGV z produkcie spoločnosti Trilogiq.

Aplikácie, ktoré Zodiac nainštaloval v sučasnoti, nie sú tými ktoré boli dizajnované na začiatku, prebieha tu kontinuálny vývoj a zlepšenia podľa toho ako menia cieľe a smerovanie tovární Zodiac, pričom ďalším cieľom je nové AGV,

Ak uvažujete o nových automatizovaných systémoch, kontaktujte nás. Naše dizajnérske tímy ponúkajú kompletný servis; od návrhu riešenia až po dodávku a inštaláciu.

zodiac-production
Zodiac nedávno odštartoval projekt nazvaný Besancon 2020 – zlepšenie systémov  výroby “Továreň budúcnosti”, ktorá nahrádza bežný zaužívaný systém automatickými procesmi a pracovnými tokmi.