Výrobné metódy sa stávajú SMART so zavedením automatizovaných riadených vozidiel AGV

agv-factoryofthefuture

Automatizované riadené vozidlá AGV transformujú výrobu a ich výrobné metódy na SMART a prechádzajú do 4. priemyselnej revolúcie.

Priemysel 4.0  vkladá LEAN do priemyselnej výroby za pomoci novej generácie inteligentnej tecnológie a údajov v reálnom čase. Existujú tri dôvody, prečo sa dnešná transformácia predstavuje nielen ako predĺženie tretej priemyselnej revolúcie, ale skôr príchod štvrtej a to:  1. Rýchlosť

  1. Rozsah
  2. Vplyv systémov

Dnešný vývin tecnológií je veľmi rýchli, v porovnaní s predchádzajúcimi tromi priemyselnými revolúciami. Zasahuje do takmer všetkých krajín sveta a do každého priemyslu. Transformujú sa celé systémy výroby ako aj jej riadenia. Ľudia sú spojený mobilnými zariadeniami. S oveľa väčšími výkonmi, ich dátové a úložné systémi sú na oveľa leľpšej úrovni. Dnešné možnosti sú takmer neobmedzené. Toto všetko umocnujú objavy poslednej doby ako sú: umelá inteligencia, robotika, autonómne vozidlá, 3-D tlač, nanotechnológie, biotechnológie, vedy o meteriáloch, skladovanie energie a kvantová výpočtová technika.

Tento celok pomáha k zvyšovaniu efektivity práce na pracovisku, odstraňovanie chýb alebo ich úplné minimalizovanie a v neposlednom rade znižovanie nákladov.

Dnešná technolģia dokáže rozpoznávať objekty a jej snímače vedia dať upozornenie pri chybe pracovníka. Automatizované riadené vozidlá (AGV) sú budúcnosťou na prepravu predmetov a materiálov na pracovisku. Sú oveľa bezpečnejšie pri používaní a integrovaní s modernými riešeniami, ktoré sú v procesoch riadnení v mnohých odvetviach vrátane letectva, High Tech výroby, elektrotechnický a automobilový priemysel.

∗(AGV) automatizované riadené vozidlá – je to vozidlo, ktoré je automatizované a označované ako robotické alebo autonómne. Sofistikovanosť automatizovanej techniky sa zvýšila  po vynájdení integrovaného obvodu.

Spoločnosť Zodiac Aerospace spravila štúdiu o 4. Priemyselnej revolúcií, modernizácií systémov s automatizovanýmí procesmi a pracovnýmí tokmi. (Pozrite si štúdiu od spoločnosti Zodiac Aerospace)

Ide o zavedenie vozidiel AGV do procesov, pričom každé z nich má rôzne úlohy, dokáže viesť ť vozidlá AGV tak, aby mali rôzne trasy, spôsoby ukladania alebo nakladania materiálu.

Flexibilita systému AGV je rozhodujúca pre usporiadanie výrobných jednotiek, pretože pohyb je zaručený páskami pripevnenými k podlahe. To zaručuje neprekonateľnú flexibilitu z hľadiska smerovania  konfigurácie a zmien trás vo výrobe. Systém Trilogiq AGV je extrémne flexibilný v oblasti výroby a zodpovedá za potreby automatizovaného transportu bez vodiča.

Jedna z najnovších aplikácií inštalovaných naším tímom AGV vyriešila problémy s manipuláciou s hotovými výrobkami pre ďalšieho zákazníka tým, že navrhla systém, ktorý reaguje na diaľkové privolanie od prevádzkovateľov liniek. AGV opustí vykladaciu pozíciu, aby sa dostavil na pracovnú stanicu, kde je hotový výrobok pripravený na balenie a odoslaný konečnému zákazníkovi. Implementácia systému automatického uchytenia “Pin-Hook” zvyšuje kapacitu AGV na prepravu paliet s hotovým produktom, do vykladacích a baliacich priestorov kde je k dispozícii pre ďalšiu úlohu.

Systém AGV využíva dvojitý motor, ktorý zabezpečuje pohyb obojsmernej premávky pomocou jedinej cesty, ktorá priniesla našim zákazníkom zníženíe nákladov na inštaláciu a údržbu.

Výrobné metódy sa stávajú SMART so zavedením systémov AGV, s možnosťou rozoznávania objektov a funkciou Pict to Light.

Stroje pre dopravu, strojové zariadenia, skladovanie a výrobu sú schopné vykonávať zložité úlohy v inteligentnej továrni, čo znamená, že pracovníci budú mať úžitok z ergonomických zlepšení a bezpečnejšieho prostredia, pretože ťažké, opakujúce sa alebo náročné úlohy sú riadené alebo prevzaté úplne automatizovanými systémami.

Priemyselná revolúcia

  • Prvá priemyselná revolúcia – 18. až 19. storočia v Európe a Amerike, keď parná moc zohrávala ústrednú úlohu.
  • Druhá – roky 1870 a 1914. Významný technologický pokrok zahŕňal telefón, žiarovku a fonograf, ktoré umožňovali využívať elektrickú energiu, spaľovacie motory a nové zdroje energie.
  • Tretia – v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch s pokrokom v technológii od analógových elektronických a mechanických zariadení až po digitálnu technológiu a digitálnu éru.
  • Štvrtá priemyselná revolúcia; Priemysel 4.0. Nové technológie sú zakotvené v spoločnostiach a dokonca aj v ľudskom tele, spájajúc fyzický, digitálny a biologický svet. Vznikajúce technologické objavy v mnohých oblastiach, vrátane robotiky, umelej inteligencie, nanotechnológie, kvantovej výpočtovej techniky, biotechnológií, 3D tlače a autonómnych vozidiel.

S úsvitom 4. priemyselnej revolúcie je čas na SMART alebo zanechať za sebou …

Pozrite si video AGV:

 

Kontaktujte nás pre viac informácií o integrovaných riešeniach AGV pre váš projekt “Factory of the Future”.